moc.liamg%40tgs.bulcthgif

+38 096 381 19 40

Дихання в карате

Дихання в карате

З давніх часів воїни, виходячи на бій, використовували бойовий клич. Будь то вікінги, які прославляючи Одіна та Вальгаллу. Або африканські племена, які вигукували свої унікальні бойові пісні. Вся справа в тому, що дихання людини під час крику працює певним чином, що дозволяє налаштувати себе на бойовий лад.

У системі карате унікальним чином опрацювали цей принцип та впровадили у тренувальну практику.

Основні техніки дихання у карате:

Протягом тренувального процесу використовується певна послідовність дихальних вправ, які мають цілу низку функцій. Найважливіша з них – відновлювальна. Три основні дихальні вправи, що використовуються в суворій послідовності: «НОГАРЕ», «НОГАРЕ УРА», «ІБУКІ» та «КІМЕ».

«НОГАРЕ» це плавний, неглибокий вдих і видих нижніми відділами легень, діафрагмою та животом. Потім слідує «НОГАРЕ УРА» – неглибокий, спокійний вдих усіма дихальними зонами, затримка дихання та повільний спокійний видих, а потім «ІБУКІ» – різкий глибокий вдих, пауза, форсований видих через широко розкритий рот, що супроводжується напругою всіх м'язів тіла.Окремо відпрацьовують «КІМЕ» - потужний голосовий видих, покликаний довести напругу м'язів нижньої частини черевного преса до максимуму, що дає додатковий імпульс і збільшує жорсткість удару.

Тому, коли Ви чуєте крик під час бою, то є вагомі причини:

1) Тіло, адже кіме - посилює силу удару. А відбувається це за рахунок напруги м'язів преса та вивільнення резервів вашого організму.

Проводилися тестування з групою спортсменів. І та частина спортсменів, які кричали під час удару, наносили його на 3,5% сильніше, не докладаючи при цьому додаткових зусиль. Також за допомогою крику людина подає сигнал своєму організму. І якщо організм правильно розпізнає цей сигнал, виділяється особливий гормон - норадреналін. Цей гормон дозволяє вам продовжувати поєдинок та знизить ваш рівень втоми.

2) Розум, бо кіме допомагає зарядити себе енергією та налякати супротивника. І якщо знову повернутися до лабораторних досліджень, вчені довели: якщо людина кричить вона може витримати набагато більше.

3) Зрештою, для досвідчених бійців – це окрема Техніка двобою, за допомогою якої можна впливати на психіку супротивника, приголомшити чи відволікти. Або розблокувати дихання після пропущеного удару.

Більше розкажемо на тренуваннях,  до зустрічі!

Ос!

Made with